Murata Electronics North America GQM1885C2A1R0BB01D
GQM1885C2A1R0BB01D picture photo
Mfg. Part Number
GQM1885C2A1R0BB01D
Brief Description
CAP CER 1PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GQM1885C2A1R0BB01D.pdf
Availability of GQM1885C2A1R0BB01D
QUANTITY
GQM1885C2A1R0BB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM1885C2A1R0BB01D
Internal Part NumberEIS-GQM1885C2A1R0BB01D
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM1885C2A1R0BB01D
Related LinksGQM1885C2, GQM1885C2A1R0BB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM1885C2A1R0BB01D Details Description
Related parts for GQM1885C2A1R0BB01D
RES SMD 7.5K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 121K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.182 OHM 1% 10W datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 44SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 800NH 13.4A 3.7 MOHM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.2V 10A 12W datasheet.pdf
RES 200 OHM 0.6W 0.02% RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf