Murata Electronics North America GQM1885C2A1R1BB01D
GQM1885C2A1R1BB01D picture photo
Mfg. Part Number
GQM1885C2A1R1BB01D
Brief Description
CAP CER 1.1PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GQM1885C2A1R1BB01D.pdf
Availability of GQM1885C2A1R1BB01D
QUANTITY
GQM1885C2A1R1BB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM1885C2A1R1BB01D
Internal Part NumberEIS-GQM1885C2A1R1BB01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM1885C2A1R1BB01D
Related LinksGQM1885C2, GQM1885C2A1R1BB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM1885C2A1R1BB01D Details Description
Related parts for GQM1885C2A1R1BB01D
RES SMD 24.3 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 7POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
HEATSHRINK TUBING SIZE 15X4' datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
RES 115 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 40MSPS 4CH 100TQFP datasheet.pdf
CONN HDR 58POS 0.100 T/H TIN datasheet.pdf
IC FPGA 424 I/O 600BGA datasheet.pdf
350 TB PLG SKT RA TMT datasheet.pdf
508 TB PLU PLU WF HOOK/B datasheet.pdf
OSC XO 33.28MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf