Murata Electronics North America GQM1885C2A2R7CB01D
GQM1885C2A2R7CB01D picture photo
Mfg. Part Number
GQM1885C2A2R7CB01D
Brief Description
CAP CER 2.7PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GQM1885C2A2R7CB01D.pdf
Availability of GQM1885C2A2R7CB01D
QUANTITY
GQM1885C2A2R7CB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM1885C2A2R7CB01D
Internal Part NumberEIS-GQM1885C2A2R7CB01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM1885C2A2R7CB01D
Related LinksGQM1885C2, GQM1885C2A2R7CB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM1885C2A2R7CB01D Details Description
Related parts for GQM1885C2A2R7CB01D
MOD RF 900MHZ 9600BPS W/RPSMA datasheet.pdf
RES SMD 365K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS W/SOCKETS SLDR datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 17POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
RES 23.2K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 2.5V 120W datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 37POS PANEL MOUNT datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.91UF RADIAL datasheet.pdf