Murata Electronics North America GQM1885C2A5R6DB01D
GQM1885C2A5R6DB01D picture photo
Mfg. Part Number
GQM1885C2A5R6DB01D
Brief Description
CAP CER 5.6PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GQM1885C2A5R6DB01D.pdf
Availability of GQM1885C2A5R6DB01D
QUANTITY
GQM1885C2A5R6DB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM1885C2A5R6DB01D
Internal Part NumberEIS-GQM1885C2A5R6DB01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM1885C2A5R6DB01D
Related LinksGQM1885C2, GQM1885C2A5R6DB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM1885C2A5R6DB01D Details Description
Related parts for GQM1885C2A5R6DB01D
LED PRISM 2MM RT ANG GREEN SMT datasheet.pdf
RES SMD 4.64KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN SPRING 4POS DUAL .197 PCB datasheet.pdf
SWITCH DIP PIANO 12POS THRU HOLE datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 200V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 1A 1200VAC datasheet.pdf
INPUT OPTOCOUPLER TERM BLOCK 5V datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 10% 2910 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 3A datasheet.pdf