Murata Electronics North America GQM2195C2E330GB12D
GQM2195C2E330GB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM2195C2E330GB12D
Brief Description
CAP CER 33PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
GQM2195C2E330GB12D.pdf
Availability of GQM2195C2E330GB12D
QUANTITY
GQM2195C2E330GB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM2195C2E330GB12D
Internal Part NumberEIS-GQM2195C2E330GB12D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHi-Q Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM2195C2E330GB12D
Related LinksGQM2195C2, GQM2195C2E330GB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM2195C2E330GB12D Details Description
Related parts for GQM2195C2E330GB12D
OSC XO 24.576MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENS PROX M18 5MM AC2W-NO 5M datasheet.pdf
CONN MEMORY SOCKET 124POS .80MM datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V 10% BP 1808 datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
IC ANALOG SWITCH SP3T 10XQFN datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZE6 M25 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 6COL datasheet.pdf
PLIER 4" DIAGONAL SEMI-FLUSH CD datasheet.pdf