Murata Electronics North America GQM2195C2E3R6CB12D
GQM2195C2E3R6CB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM2195C2E3R6CB12D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3.6PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
GQM2195C2E3R6CB12D.pdf
Availability of GQM2195C2E3R6CB12D
QUANTITY
GQM2195C2E3R6CB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM2195C2E3R6CB12D
Internal Part NumberEIS-GQM2195C2E3R6CB12D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHi-Q Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGQM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
Lead Spacing0.232" (5.90mm)
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM2195C2E3R6CB12D
Related LinksGQM2195C2, GQM2195C2E3R6CB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM2195C2E3R6CB12D Details Description
Related parts for GQM2195C2E3R6CB12D
LGH 1 & IL SGL END datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 48 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC FIFO 65536X18 10NS 80QFP datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3113K 4SMD datasheet.pdf
MANAGED SWITCH (6) 10/100, (2) M datasheet.pdf
IC ANALOG SWITCH CMOS 8SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T766 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 15V 2711 datasheet.pdf