Murata Electronics North America GQM2195C2E6R8BB12J
GQM2195C2E6R8BB12J picture photo
Mfg. Part Number
GQM2195C2E6R8BB12J
Brief Description
CAP CER 6.8PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
GQM2195C2E6R8BB12J.pdf
Availability of GQM2195C2E6R8BB12J
QUANTITY
GQM2195C2E6R8BB12J Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM2195C2E6R8BB12J
Internal Part NumberEIS-GQM2195C2E6R8BB12J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM2195C2E6R8BB12J
Related LinksGQM2195C2, GQM2195C2E6R8BB12J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM2195C2E6R8BB12J Details Description
Related parts for GQM2195C2E6R8BB12J
OSC XO 80.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC TXRX DUAL RS232 5V 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD DUAL 36POS 5A datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RND SPACER 0.047" NYLON 16.13MM datasheet.pdf
RES 397 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 37POS PIN datasheet.pdf
CT 200A PRIMARY CURRENT datasheet.pdf
Connector Socket 25 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
METRAL SIG 13M 5R PF HDR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf