Murata Electronics North America GQM2195C2E7R0BB12D
GQM2195C2E7R0BB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM2195C2E7R0BB12D
Brief Description
CAP CER 7PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
GQM2195C2E7R0BB12D.pdf
Availability of GQM2195C2E7R0BB12D
QUANTITY
GQM2195C2E7R0BB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM2195C2E7R0BB12D
Internal Part NumberEIS-GQM2195C2E7R0BB12D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM2195C2E7R0BB12D
Related LinksGQM2195C2, GQM2195C2E7R0BB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM2195C2E7R0BB12D Details Description
Related parts for GQM2195C2E7R0BB12D
DC/DC CONVERTER 0.8-5.5V 275W datasheet.pdf
FILTER RFI POWER LINE .250 3A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FUSE 900A 240V TYPE T BS88 datasheet.pdf
RES 196K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 68.1 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN FPC 40POS 0.50MM R/A datasheet.pdf