Murata Electronics North America GQM22M5C2H6R0BB01L
GQM22M5C2H6R0BB01L picture photo
Mfg. Part Number
GQM22M5C2H6R0BB01L
Brief Description
CAP CER 6PF 500V NP0 1111
Datasheet Download
GQM22M5C2H6R0BB01L.pdf
Availability of GQM22M5C2H6R0BB01L
QUANTITY
GQM22M5C2H6R0BB01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM22M5C2H6R0BB01L
Internal Part NumberEIS-GQM22M5C2H6R0BB01L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.80mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM22M5C2H6R0BB01L
Related LinksGQM22M5C2, GQM22M5C2H6R0BB01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM22M5C2H6R0BB01L Details Description
Related parts for GQM22M5C2H6R0BB01L
TVS DIODE 5VWM 13.5VC SOT563 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf