Murata Electronics North America GRJ31CR72E333KWJ3L
GRJ31CR72E333KWJ3L picture photo
Mfg. Part Number
GRJ31CR72E333KWJ3L
Brief Description
CAP CER 0.033UF 250V X7R 1206
Datasheet Download
GRJ31CR72E333KWJ3L.pdf
Availability of GRJ31CR72E333KWJ3L
QUANTITY
GRJ31CR72E333KWJ3L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRJ31CR72E333KWJ3L
Internal Part NumberEIS-GRJ31CR72E333KWJ3L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.063" (1.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRJ31CR72E333KWJ3L
Related LinksGRJ31CR72, GRJ31CR72E333KWJ3L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRJ31CR72E333KWJ3L Details Description
Related parts for GRJ31CR72E333KWJ3L
KEY FOB ABS BLK 3.05"L X 1.51"W datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 10PS GOLD WW R/A datasheet.pdf
DINIDC SIDEPIERCE LFCNR datasheet.pdf
IC REG CTRL BST FLYBK ISO 8VSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
LED 1" DOME WHT PMI 12V C1D2 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf