Murata Electronics North America GRJ32ER71E106KE11L
GRJ32ER71E106KE11L picture photo
Mfg. Part Number
GRJ32ER71E106KE11L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10UF 25V X7R 1210
Datasheet Download
GRJ32ER71E106KE11L.pdf
Availability of GRJ32ER71E106KE11L
QUANTITY
GRJ32ER71E106KE11L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRJ32ER71E106KE11L
Internal Part NumberEIS-GRJ32ER71E106KE11L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRJ32ER71E106KE11L
Related LinksGRJ32ER71, GRJ32ER71E106KE11L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRJ32ER71E106KE11L Details Description
Related parts for GRJ32ER71E106KE11L
LED 1 DIGIT RED COMMON CATHODE datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 2.5KV TRANS 4-SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 WW datasheet.pdf
ADV WIRE TRACER W/HARD CASE datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 1MHZ 8DIP datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
SOCKETS IDC datasheet.pdf
CTV 46C MIXED SKT J/N RECP datasheet.pdf
47UF 35V 6.3X16 85C AXI datasheet.pdf