Murata Electronics North America GRK43-2X7R104K200
GRK43-2X7R104K200 picture photo
Mfg. Part Number
GRK43-2X7R104K200
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRK43-2X7R104K200.pdf
Availability of GRK43-2X7R104K200
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRK43-2X7R104K200 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRK43-2X7R104K200
Internal Part NumberEIS-GRK43-2X7R104K200
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRK43-2X7R104K200 today.
SeriesGRK43-2X7R
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRK43-2X7R104K200
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRK43-2X, GRK43-2X7R104K200 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRK43-2X7R104K200 Details Description
Related parts for GRK43-2X7R104K200
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 7.62MM datasheet.pdf
CONN HEADER 200POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC 1.5KE datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3V IN 9V OUT datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 250V SCREW datasheet.pdf
SPEED SWITCH AC POWERED datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf