Murata Electronics North America GRM0225C1C100JD01D
GRM0225C1C100JD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0225C1C100JD01D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM0225C1C100JD01D.pdf
Availability of GRM0225C1C100JD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0225C1C100JD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0225C1C100JD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0225C1C100JD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM0225C1C100JD01D today.
SeriesGRM0225C1C
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM0225C1C100JD01D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM0225C1, GRM0225C1C100JD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0225C1C100JD01D Details Description
Related parts for GRM0225C1C100JD01D
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 1/2" datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 450VDC RADIAL datasheet.pdf
IE-MINIFIBERLINX-II MODULE, TP-T datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGE .100 12POS DR DIP datasheet.pdf
REDU.11/09.MS datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf