Murata Electronics North America GRM0225C1E2R1BDAEL
GRM0225C1E2R1BDAEL picture photo
Mfg. Part Number
GRM0225C1E2R1BDAEL
Brief Description
CAP CER 2.1PF 25V NP0 01005
Datasheet Download
GRM0225C1E2R1BDAEL.pdf
Availability of GRM0225C1E2R1BDAEL
QUANTITY
GRM0225C1E2R1BDAEL Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0225C1E2R1BDAEL
Internal Part NumberEIS-GRM0225C1E2R1BDAEL
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance2.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0225C1E2R1BDAEL
Related LinksGRM0225C1, GRM0225C1E2R1BDAEL Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0225C1E2R1BDAEL Details Description
Related parts for GRM0225C1E2R1BDAEL
RES SMD 178 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
BRISTLE BRUSH 7-5/8" 80 T-C datasheet.pdf
WRSTSTRP JWL L DL MTL ONYX 12' A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125" datasheet.pdf
OTTA 6 YE datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf