Vishay/Dale RLR32C6813FRBSL
RLR32C6813FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C6813FRBSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 681K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C6813FRBSL.pdf
Availability of RLR32C6813FRBSL
QUANTITY
RLR32C6813FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C6813FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C6813FRBSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)681k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C6813FRBSL
Related LinksRLR32C6, RLR32C6813FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C6813FRBSL Details Description
Related parts for RLR32C6813FRBSL
RES SMD 57.6 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DEV KIT FOR F020/F021/F022/F023 datasheet.pdf
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 20V 9W datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V C0G 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 730KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
HEAT SHRINK VTN200 1/4 BK 200'SP datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
USB ADAPT MINI-B PLUG-TYPE-A FEM datasheet.pdf
MS47 WELD SHIELD 1800MM datasheet.pdf