Murata Electronics North America GRM0225C1E6R3WDAEL
GRM0225C1E6R3WDAEL picture photo
Mfg. Part Number
GRM0225C1E6R3WDAEL
Brief Description
CAP CER 6.3PF 25V NP0 01005
Datasheet Download
GRM0225C1E6R3WDAEL.pdf
Availability of GRM0225C1E6R3WDAEL
QUANTITY
GRM0225C1E6R3WDAEL Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0225C1E6R3WDAEL
Internal Part NumberEIS-GRM0225C1E6R3WDAEL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance6.3pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
Lead Spacing-
FeaturesDerating Recommended
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0225C1E6R3WDAEL
Related LinksGRM0225C1, GRM0225C1E6R3WDAEL Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0225C1E6R3WDAEL Details Description
Related parts for GRM0225C1E6R3WDAEL
IC NVSRAM 1MBIT 70NS 34PCM datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
RES 1.2M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 100MA USM datasheet.pdf
Crystal 36.0000MHz 20ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X38.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 37K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 200V 5A TO262AA datasheet.pdf