Murata Electronics North America GRM0225C1E8R5CDAEL
GRM0225C1E8R5CDAEL picture photo
Mfg. Part Number
GRM0225C1E8R5CDAEL
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 8.5PF 25V NP0 01005
Datasheet Download
GRM0225C1E8R5CDAEL.pdf
Availability of GRM0225C1E8R5CDAEL
QUANTITY
GRM0225C1E8R5CDAEL Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0225C1E8R5CDAEL
Internal Part NumberEIS-GRM0225C1E8R5CDAEL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance8.5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
Lead Spacing-
FeaturesDerating Recommended
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0225C1E8R5CDAEL
Related LinksGRM0225C1, GRM0225C1E8R5CDAEL Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0225C1E8R5CDAEL Details Description
Related parts for GRM0225C1E8R5CDAEL
IC FILTR 7TH ORDER 650KHZ 8-SOIC datasheet.pdf
IDC CABLE - HKC64S/AE64G/X datasheet.pdf
TRANSFORMER AUDIO 500CT/8 datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 86POS .156 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
1.27MM EDGECARD 184CKT L/F datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf