Murata Electronics North America GRM0335C1E180JA01J
GRM0335C1E180JA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E180JA01J
Brief Description
CAP CER 18PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E180JA01J.pdf
Availability of GRM0335C1E180JA01J
QUANTITY
GRM0335C1E180JA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E180JA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E180JA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E180JA01J
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E180JA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E180JA01J Details Description
Related parts for GRM0335C1E180JA01J
CAP TANT 0.68UF 35V 20% 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
CABLE STR FEMALE-FEMALE 3POS 4M datasheet.pdf
OMNI-DIRECTIONAL ANTENNA IP55 datasheet.pdf
CONN HDR 8POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
RES 0.182 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4K OHM 20W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN ADAPTER 37P-37P F-M PNL MNT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSCILLATOR MEMS 12.5MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf