Murata Electronics North America GRM0335C1E1R0CA01D
GRM0335C1E1R0CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E1R0CA01D
Brief Description
CAP CER 1PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E1R0CA01D.pdf
Availability of GRM0335C1E1R0CA01D
QUANTITY
GRM0335C1E1R0CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E1R0CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E1R0CA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E1R0CA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E1R0CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E1R0CA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E1R0CA01D
FIXED IND 220UH 350MA 1.57 OHM datasheet.pdf
FUSE CLIP CARTRIDGE PCB datasheet.pdf
IC BATT CHARGER CTRLR 4A 20SSOP datasheet.pdf
IC DRIVER DUAL SYNC BUCK 14-SOIC datasheet.pdf
IC RF MESFET AMP 48TQFN datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 24 SILVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT PIN datasheet.pdf