Murata Electronics North America GRM0335C1E3R7CD01D
GRM0335C1E3R7CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E3R7CD01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3.7PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E3R7CD01D.pdf
Availability of GRM0335C1E3R7CD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1E3R7CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E3R7CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E3R7CD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E3R7CD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E3R7CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E3R7CD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E3R7CD01D
CONN RING 14-16HD AWG #1/2 PIDG datasheet.pdf
IC OPAMP GP 60MHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-USOP datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC NVSRAM 8MBIT 100NS 36EDIP datasheet.pdf
CONN RCPT 114POS VERT .025 SMD datasheet.pdf
CAP CER 56PF 1KV NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 66POS SKT datasheet.pdf