Murata Electronics North America GRM0335C1E680JA01D
GRM0335C1E680JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E680JA01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 68PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E680JA01D.pdf
Availability of GRM0335C1E680JA01D
QUANTITY
GRM0335C1E680JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E680JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E680JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E680JA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E680JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E680JA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E680JA01D
RES ARRAY 4 RES 2.7 OHM 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 21.4A 2 MOHM TH datasheet.pdf
CAP ROCKER RECTANGULAR YELLOW datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 10-DFN datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DATA DECRDR F/DMM/CLAMP-ONS datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 15POS 2.54 WIRE WRAP datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS PIN SOLDER datasheet.pdf
IC LINKSWITCH 39W 54W 12-EDIP datasheet.pdf