Murata Electronics North America GRM0335C1E7R0CA01J
GRM0335C1E7R0CA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E7R0CA01J
Brief Description
CAP CER 7PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E7R0CA01J.pdf
Availability of GRM0335C1E7R0CA01J
QUANTITY
GRM0335C1E7R0CA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E7R0CA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E7R0CA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E7R0CA01J
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E7R0CA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E7R0CA01J Details Description
Related parts for GRM0335C1E7R0CA01J
TERM BLOCK PCB 10POS 5.0MM GREEN datasheet.pdf
Connector Header 24 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
BINDER 3RING DISSIPATIVE 3" datasheet.pdf
FIXED IND 6.9UH 1.35A 136.3 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 21 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY STD 20A 2PL QC PNL datasheet.pdf
RES SMD 720 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf