Murata Electronics North America GRM0335C1E820JD01J
GRM0335C1E820JD01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E820JD01J
Brief Description
CAP CER 82PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E820JD01J.pdf
Availability of GRM0335C1E820JD01J
QUANTITY
GRM0335C1E820JD01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E820JD01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E820JD01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E820JD01J
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E820JD01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E820JD01J Details Description
Related parts for GRM0335C1E820JD01J
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN 12VOUT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 240MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 1.62K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
TVS DIODE 120VWM 193VC PLAD datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 36POS datasheet.pdf
REGULATOR PRM 48V 500W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB datasheet.pdf
DISPLAY SMD 0.56" 1DIG CA RED datasheet.pdf
FUSE 1A 250/277V RADIAL datasheet.pdf