Murata Electronics North America GRM0335C1E8R0BA01D
GRM0335C1E8R0BA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E8R0BA01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 8PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E8R0BA01D.pdf
Availability of GRM0335C1E8R0BA01D
QUANTITY
GRM0335C1E8R0BA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E8R0BA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E8R0BA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E8R0BA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E8R0BA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E8R0BA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E8R0BA01D
DIODE GEN PURP 3.6KV 235A B8 datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
PHOTODIODE PIN FLAT SIDE VIEW datasheet.pdf
CAP CER 33PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 65A POWERFLAT datasheet.pdf
FIXED MNT 2D/LINEAR BC READER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
IC FPGA/CPLD NV 324UBGA datasheet.pdf
RES 110K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 2700PF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf