Murata Electronics North America GRM0335C1E8R7CD01D
GRM0335C1E8R7CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E8R7CD01D
Brief Description
CAP CER 8.7PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E8R7CD01D.pdf
Availability of GRM0335C1E8R7CD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1E8R7CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E8R7CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E8R7CD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)