Murata Electronics North America GRM0335C1E9R0BA01D
GRM0335C1E9R0BA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E9R0BA01D
Brief Description
CAP CER 9PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E9R0BA01D.pdf
Availability of GRM0335C1E9R0BA01D
QUANTITY
GRM0335C1E9R0BA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E9R0BA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E9R0BA01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E9R0BA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E9R0BA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E9R0BA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E9R0BA01D
XFRMR SEMI-TORO 3VA THRU HOLE datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 7/16-20UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 12VDC 3.5KHZ PCB datasheet.pdf
RES SMD 715 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
POWER CABLE 40M datasheet.pdf
RES 21K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 41POS SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf