Murata Electronics North America GRM0335C1ER20BZ01D
GRM0335C1ER20BZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1ER20BZ01D
Brief Description
CAP CER 0.2PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1ER20BZ01D.pdf
Availability of GRM0335C1ER20BZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1ER20BZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1ER20BZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1ER20BZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.20pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1ER20BZ01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1ER20BZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1ER20BZ01D Details Description
Related parts for GRM0335C1ER20BZ01D
JFET N-CH 30V 0.225W SOT23 datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 500MW SOD123 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4.7MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
XCEDE 3W RGHT 4PVH 6COL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RJI KABEL AWG 22/7 1XIP20 20MF datasheet.pdf
JUPITER SL869 GNSS RX MOD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
MICRO 31C P 12" RBW JACKS NI datasheet.pdf