Murata Electronics North America GRM0335C1H121JA01D
GRM0335C1H121JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H121JA01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 120PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H121JA01D.pdf
Availability of GRM0335C1H121JA01D
QUANTITY
GRM0335C1H121JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H121JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H121JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H121JA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H121JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H121JA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H121JA01D
XFRMR SEMI-TORO 24VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES SMD 5.6M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle 31 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 50POS CRIMP SNAP METAL datasheet.pdf
CONN RCPT SFP 2X1 CAGE&LGHT PIPE datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 330 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf