Murata Electronics North America GRM0335C1H220JA01J
GRM0335C1H220JA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H220JA01J
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H220JA01J.pdf
Availability of GRM0335C1H220JA01J
QUANTITY
GRM0335C1H220JA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H220JA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H220JA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H220JA01J
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H220JA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H220JA01J Details Description
Related parts for GRM0335C1H220JA01J
HOOK-UP STRND 16AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 76POS R/A datasheet.pdf
RES SMD 5.36KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 86.6K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS DUAL SHRD SMD datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W SPST M12 datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 400MA 350 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 100OHM 0.02% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf