Murata Electronics North America GRM0335C1H330JA01D
GRM0335C1H330JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H330JA01D
Brief Description
CAP CER 33PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H330JA01D.pdf
Availability of GRM0335C1H330JA01D
QUANTITY
GRM0335C1H330JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H330JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H330JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H330JA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H330JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H330JA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H330JA01D
PROBE SUBMERSIBLE 25VA 15M CABLE datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN CARDEDGE HSG 19POS 0.156" datasheet.pdf
RES 27K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
FILTER LC SINE WAVE MTR DR 4.5A datasheet.pdf
Connector Socket 90 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf