Murata Electronics North America GRM0335C1H4R7CA01J
GRM0335C1H4R7CA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H4R7CA01J
Brief Description
CAP CER 4.7PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H4R7CA01J.pdf
Availability of GRM0335C1H4R7CA01J
QUANTITY
GRM0335C1H4R7CA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H4R7CA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H4R7CA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H4R7CA01J
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H4R7CA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H4R7CA01J Details Description
Related parts for GRM0335C1H4R7CA01J
RES SMD 24.3KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
13P MTA100 PSTD CONN ASSY LF datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 460MA 450 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
LED HARDWARE FILTER BOOT GREEN datasheet.pdf
HOT MELT ADHESIVE 1 = 11LB BOX datasheet.pdf
IC FPGA 195 I/O 400VFBGA datasheet.pdf
CAP POLYMER 47UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
AB 10C 6#16, 4#12 SKT PLUG datasheet.pdf
3 V/5 V, 1 mW 2-/3-Channel 16-Bit, Sigma-Delta ADCs IC datasheet.pdf