Murata Electronics North America GRM0335C1H5R1DA01D
GRM0335C1H5R1DA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H5R1DA01D
Brief Description
CAP CER 5.1PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H5R1DA01D.pdf
Availability of GRM0335C1H5R1DA01D
QUANTITY
GRM0335C1H5R1DA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H5R1DA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H5R1DA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H5R1DA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H5R1DA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H5R1DA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H5R1DA01D
FUSE GLASS 10MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC CHARGE PUMP REG TFT 20LFCSP datasheet.pdf
INSERT FEMALE 16POS+1GND SCREW datasheet.pdf
OPTOISO 5KV PUSH PULL 8DIP GW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
VARISTOR 61.2V 2KA DISC 14MM datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 11.9VC SOD723 datasheet.pdf
CONN PLUG 48POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 14K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
RES 1K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 600 OHM 12W datasheet.pdf