Murata Electronics North America GRM0335C1H6R8BA01D
GRM0335C1H6R8BA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H6R8BA01D
Brief Description
CAP CER 6.8PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H6R8BA01D.pdf
Availability of GRM0335C1H6R8BA01D
QUANTITY
GRM0335C1H6R8BA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H6R8BA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H6R8BA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H6R8BA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H6R8BA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H6R8BA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H6R8BA01D
IC REG BUCK ADJ 0.55A 16SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 200MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 475MA 350 MOHM datasheet.pdf
CONN HDR 25POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 2.4A 235 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FUSE 80A 750V 1 EK/155 GDC DC GR datasheet.pdf
JT 37C 37#22D SKT RECP datasheet.pdf
10UF 16V 10X7X5MM 125C 20000H datasheet.pdf