Murata Electronics North America GRM0335C1H6R8BA01J
GRM0335C1H6R8BA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H6R8BA01J
Brief Description
CAP CER 6.8PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H6R8BA01J.pdf
Availability of GRM0335C1H6R8BA01J
QUANTITY
GRM0335C1H6R8BA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H6R8BA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H6R8BA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H6R8BA01J
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H6R8BA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H6R8BA01J Details Description
Related parts for GRM0335C1H6R8BA01J
IC LATCH TRANSP 10BIT 24-DIP datasheet.pdf
SHIELD TERMINATOR SOLDER SLEEVE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 100A TO220AB datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
PTC RESTTBLE 0.75A 33V CHIP 1812 datasheet.pdf
MODEL 312 TAP SWITCH 30A 300V datasheet.pdf