Murata Electronics North America GRM0335C1H9R4BD01D
GRM0335C1H9R4BD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H9R4BD01D
Brief Description
CAP CER 9.4PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H9R4BD01D.pdf
Availability of GRM0335C1H9R4BD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1H9R4BD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H9R4BD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H9R4BD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.4pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H9R4BD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H9R4BD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H9R4BD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H9R4BD01D
RES SMD 4.12K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY 10A QC 3POS PNL MT datasheet.pdf
RES SMD 2.61K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC DGTL POT 10/30K 2CH 16BGA datasheet.pdf
RES SMD 1.13K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
TRANS NPN 400V 1.5A SOT-32 datasheet.pdf
RES 3.61K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 18.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf