Murata Electronics North America GRM0335C1H9R6BD01D
GRM0335C1H9R6BD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H9R6BD01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 9.6PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H9R6BD01D.pdf
Availability of GRM0335C1H9R6BD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1H9R6BD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H9R6BD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H9R6BD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.6pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H9R6BD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H9R6BD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H9R6BD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H9R6BD01D
FIXED IND 100UH 1.7A 207 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.6A 80 MOHM TH datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 1W DO41 datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 4.75A 46 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 15A 125V datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
POT 350 OHM 7.5W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP CER 180PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf