Murata Electronics North America GRM0335C1H9R9BD01D
GRM0335C1H9R9BD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H9R9BD01D
Brief Description
CAP CER 9.9PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H9R9BD01D.pdf
Availability of GRM0335C1H9R9BD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1H9R9BD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H9R9BD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H9R9BD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H9R9BD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H9R9BD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H9R9BD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H9R9BD01D
IDC CABLE-AKC34G/ AE34G / X datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 5.1 OHM 85W 5% TO264 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
VARISTOR 61V 1KA DISC 14MM datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IPD M8 SHLD 3W SPST PLUG datasheet.pdf
RES SMD 2.05K OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf