Murata Electronics North America GRM0335C2A2R4CA01J
GRM0335C2A2R4CA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C2A2R4CA01J
Brief Description
CAP CER 2.4PF 100V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C2A2R4CA01J.pdf
Availability of GRM0335C2A2R4CA01J
QUANTITY
GRM0335C2A2R4CA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C2A2R4CA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C2A2R4CA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.4pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C2A2R4CA01J
Related LinksGRM0335C2, GRM0335C2A2R4CA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C2A2R4CA01J Details Description
Related parts for GRM0335C2A2R4CA01J
CABLE MONO PLUG-STRIP&TINNED 12' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 1000' datasheet.pdf
FUSE F/A TELE-GARD 20A 170VDC datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf