Murata Electronics North America GRM0335C2A6R9DA01D
GRM0335C2A6R9DA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C2A6R9DA01D
Brief Description
CAP CER 6.9PF 100V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C2A6R9DA01D.pdf
Availability of GRM0335C2A6R9DA01D
QUANTITY
GRM0335C2A6R9DA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C2A6R9DA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C2A6R9DA01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C2A6R9DA01D
Related LinksGRM0335C2, GRM0335C2A6R9DA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C2A6R9DA01D Details Description
Related parts for GRM0335C2A6R9DA01D
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1A TO220AB datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 80V 100MA SC59 datasheet.pdf
IC PECL CLK USER CONFIG 28-SSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 188VWM 328VC SMC datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.056 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 2.61KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf