Murata Electronics North America GRM0336R1E330JD01D
GRM0336R1E330JD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336R1E330JD01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 33PF 25V R2H 0201
Datasheet Download
GRM0336R1E330JD01D.pdf
Availability of GRM0336R1E330JD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0336R1E330JD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336R1E330JD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336R1E330JD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336R1E330JD01D
Related LinksGRM0336R1, GRM0336R1E330JD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336R1E330JD01D Details Description
Related parts for GRM0336R1E330JD01D
RES SMD 825K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 WW datasheet.pdf
TFLEX 6110,DC1 9" X 9" datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RING VERSAKRIMP D-350-56 SPM datasheet.pdf
RES 620 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES 90.9 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf