Murata Electronics North America GRM0336R1E6R0DD01D
GRM0336R1E6R0DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336R1E6R0DD01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 6PF 25V R2H 0201
Datasheet Download
GRM0336R1E6R0DD01D.pdf
Availability of GRM0336R1E6R0DD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0336R1E6R0DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336R1E6R0DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336R1E6R0DD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336R1E6R0DD01D
Related LinksGRM0336R1, GRM0336R1E6R0DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336R1E6R0DD01D Details Description
Related parts for GRM0336R1E6R0DD01D
REG SW 1.5V 14A HZ 12-SIP datasheet.pdf
IC D/A CONV 16BIT SOFTSPAN16SSOP datasheet.pdf
CAP CER 13PF 50V SL AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64-LQFP datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
GDT 1600V 20% 20KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 3.5MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC DRAM 16M 50NS 54TSOP datasheet.pdf
POWER RELAY 120A 1COIL VERT 5V datasheet.pdf