Murata Electronics North America GRM0336R1E9R0DD01D
GRM0336R1E9R0DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336R1E9R0DD01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 9PF 25V R2H 0201
Datasheet Download
GRM0336R1E9R0DD01D.pdf
Availability of GRM0336R1E9R0DD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0336R1E9R0DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336R1E9R0DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336R1E9R0DD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336R1E9R0DD01D
Related LinksGRM0336R1, GRM0336R1E9R0DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336R1E9R0DD01D Details Description
Related parts for GRM0336R1E9R0DD01D
IC AMP GAIN +50V/V PREC 10-UMAX datasheet.pdf
IC PFC COMPACT PRECONVERT 8DIP datasheet.pdf
FIXED IND 40UH 5A 39 MOHM TH datasheet.pdf
POWER ENTRY MOD 10A 1PL ILL GRN datasheet.pdf
CAP MICA 240PF 5% 300V SMD datasheet.pdf
BOARD EVAL PWR MOD LMZ22010 datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 107K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN N JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT PIN datasheet.pdf