Murata Electronics North America GRM0336S1E6R1CD01D
GRM0336S1E6R1CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336S1E6R1CD01D
Brief Description
CAP CER 6.1PF 25V S2H 0201
Datasheet Download
GRM0336S1E6R1CD01D.pdf
Availability of GRM0336S1E6R1CD01D
QUANTITY
GRM0336S1E6R1CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336S1E6R1CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336S1E6R1CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336S1E6R1CD01D
Related LinksGRM0336S1, GRM0336S1E6R1CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336S1E6R1CD01D Details Description
Related parts for GRM0336S1E6R1CD01D
FIXED IND 12NH 450MA 140 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 1.54K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 20DIP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 4/0 AWG BLACK 250' datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
RES 0.453 OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf