Murata Electronics North America GRM0336S1E7R4DD01D
GRM0336S1E7R4DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336S1E7R4DD01D
Brief Description
CAP CER 7.4PF 25V S2H 0201
Datasheet Download
GRM0336S1E7R4DD01D.pdf
Availability of GRM0336S1E7R4DD01D
QUANTITY
GRM0336S1E7R4DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336S1E7R4DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336S1E7R4DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.4pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336S1E7R4DD01D
Related LinksGRM0336S1, GRM0336S1E7R4DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336S1E7R4DD01D Details Description
Related parts for GRM0336S1E7R4DD01D
RES SMD 240K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT PROG OVP 8SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG WHT/BRN 100' datasheet.pdf
TERM HOUSING datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
HDM 9EAPR062F090F T&G datasheet.pdf
FLUSH DIAGONAL CUTTERS datasheet.pdf
2200UF 25V 16X20MM 105C 3000H datasheet.pdf