Murata Electronics North America GRM0336S1E820GD01D
GRM0336S1E820GD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336S1E820GD01D
Brief Description
CAP CER 82PF 25V S2H 0201
Datasheet Download
GRM0336S1E820GD01D.pdf
Availability of GRM0336S1E820GD01D
QUANTITY
GRM0336S1E820GD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336S1E820GD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336S1E820GD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336S1E820GD01D
Related LinksGRM0336S1, GRM0336S1E820GD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336S1E820GD01D Details Description
Related parts for GRM0336S1E820GD01D
IC OPAMP GP 1.6MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
111 METRAL 5RX1M STR RCP STB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 100POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC FPGA 256K FLASH 256FPBGA datasheet.pdf
Connector Socket 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 80V 100MA ESV datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 410MW SOD123 datasheet.pdf