Murata Electronics North America GRM0336S1E8R1DD01D
GRM0336S1E8R1DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336S1E8R1DD01D
Brief Description
CAP CER 8.1PF 25V S2H 0201
Datasheet Download
GRM0336S1E8R1DD01D.pdf
Availability of GRM0336S1E8R1DD01D
QUANTITY
GRM0336S1E8R1DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336S1E8R1DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336S1E8R1DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336S1E8R1DD01D
Related LinksGRM0336S1, GRM0336S1E8R1DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336S1E8R1DD01D Details Description
Related parts for GRM0336S1E8R1DD01D
FIXED IND 330UH 4.5A 122 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 14.3 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X32MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONN MEM SOCKET SODIMM 144POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 10POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 490MA 800 MOHM datasheet.pdf
SENSOR PROX NPN 4.2MM 12-24VDC datasheet.pdf
SGE-1510-2-0590A 00300C datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 28POS .050 SMD datasheet.pdf