Murata Electronics North America GRM0336S1HR20BD01D
GRM0336S1HR20BD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336S1HR20BD01D
Brief Description
CAP CER 0.2PF 50V S2H 0201
Datasheet Download
GRM0336S1HR20BD01D.pdf
Availability of GRM0336S1HR20BD01D
QUANTITY
GRM0336S1HR20BD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336S1HR20BD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336S1HR20BD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.20pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336S1HR20BD01D
Related LinksGRM0336S1, GRM0336S1HR20BD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336S1HR20BD01D Details Description
Related parts for GRM0336S1HR20BD01D
IC CTRLR HOTSWAP NEGVOLT SOT23-6 datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 1A SYNC 16SOIC datasheet.pdf
SPLICE BUTT M-M TERMINYL 8AWG datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 970MA 170 MOHM datasheet.pdf
CONN RECEPT 60POS .5MM SMD GOLD datasheet.pdf
MOD LASER DWDM 8X50GHZ 120KM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS SKT datasheet.pdf