Murata Electronics North America GRM0336T1E5R3DD01D
GRM0336T1E5R3DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336T1E5R3DD01D
Brief Description
CAP CER 5.3PF 25V T2H 0201
Datasheet Download
GRM0336T1E5R3DD01D.pdf
Availability of GRM0336T1E5R3DD01D
QUANTITY
GRM0336T1E5R3DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336T1E5R3DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336T1E5R3DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336T1E5R3DD01D
Related LinksGRM0336T1, GRM0336T1E5R3DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336T1E5R3DD01D Details Description
Related parts for GRM0336T1E5R3DD01D
MOD INVERTER CCFL DGTL SGL 12V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 8A 24V datasheet.pdf
TRIMMER 22K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES 316K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 94.2 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP TANT POLY 220UF 10V 2917 datasheet.pdf
IC SWITCH COTS datasheet.pdf
V/T REC PWRBLADE datasheet.pdf
IC AUDIO AMP CLASS D 28HTSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf