Murata Electronics North America GRM0336T1E6R6CD01D
GRM0336T1E6R6CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336T1E6R6CD01D
Brief Description
CAP CER 6.6PF 25V T2H 0201
Datasheet Download
GRM0336T1E6R6CD01D.pdf
Availability of GRM0336T1E6R6CD01D
QUANTITY
GRM0336T1E6R6CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336T1E6R6CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336T1E6R6CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)