Murata Electronics North America GRM0336T1E8R6DD01D
GRM0336T1E8R6DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336T1E8R6DD01D
Brief Description
CAP CER 8.6PF 25V T2H 0201
Datasheet Download
GRM0336T1E8R6DD01D.pdf
Availability of GRM0336T1E8R6DD01D
QUANTITY
GRM0336T1E8R6DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336T1E8R6DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336T1E8R6DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336T1E8R6DD01D
Related LinksGRM0336T1, GRM0336T1E8R6DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336T1E8R6DD01D Details Description
Related parts for GRM0336T1E8R6DD01D
IC OPAMP GP 10MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG DL BUCK/LINEAR SYNC 9USMD datasheet.pdf
TAPE WEATHER RESISTANT FILM 3" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
SOCKET CONTACT 100PCS datasheet.pdf
05+05 DIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS 1MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf